سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: اهدای اعضای جوان اسفراینی نجات‌بخش جان ۳ بیمار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ،سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی گفت:اهدای اعضای جوان اسفراینی جان سه بیمار را نجات داد اعضایجوان۲۰ ساله اهل اسفراین که در بیمارستان امام علی (ع) بجنورد بستری بود، به سه بیمار اهدا شد.
علی عفتی‌زاده گفت: مرحوم سعید قلی‌پور، در اثر سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده و در آی سی یو بیمارستان امام علی (ع) بجنورد بستری بود که پس از بررسی و تایید تیم پزشکی مرگ مغزی ایشان اعلام شد.
وی افزود: با رضایت‌گیری از خانواده پیکر این جوان اسفراینی، روز پنج شنبه گذشته به بیمارستان منتصریه مشهد منتقل و روز یکشنبه ۱۷ مهر ماه برای اهدای عضو آماده شد.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی افزود: ۷ عضو از اعضای این جوان اسفراینی که شامل دو کلیه، دو قرنیه، پوست، پانکراس و کبد بود برای اهدا مورد استفاده قرار گرفت.
عفتی‌زاده افزود: یک کلیه و پانکراس ایشان به آقای ۴۹ ساله مشهدی، یک کلیه به جوان ۲۲ ساله اهل قائم، کبد به آقای ۶۰ ساله مشهدی و قرنیه‌ها و پوست ایشان به‌منظور ذخیره به بانک نسوج منتقل شد.
وی ضمن قدردانی از عمل خداپسندانه خانواده قلی پور و آرزوی صبر برای آنان، گفت: اهدای اعضای فردی که مرگ مغزی شده می‌تواند نجات‌بخش جان بیماران باشد، متقاضیان اهدای عضو می‌توانند برای ثبت اطلاعات خود به سامانه ehdacenter.ir مراجعه کنند