رنج پرواز در خراسان جنوبی

ه گزارش خبرگزاری بازتاب خراسان به نقل از ایسنا  مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی با بیان اینکه در مورد تعمیر قطعات هواپیما به علت تحریم‌ها با مشکل مواجهیم، تصریح کرد: محدودیت داشتن ناوگان از مشکلات مهم است

رنج پرواز در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری بازتاب خراسان به نقل از ایسنا  مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی با بیان اینکه در مورد تعمیر قطعات هواپیما به علت تحریم‌ها با مشکل مواجهیم، تصریح کرد: محدودیت داشتن ناوگان از مشکلات مهم است و از طرفی برای کسب رضایت مردم، برخی از پروازها را در مسیرهای تهران ـ بیرجند و مشهد ـ بیرجندـ تهران با تلاشی که انجام شد برقرار کردیم.

عظیم طهماسبی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: شرکت‌های هواپیمایی همواره به دنبال خدمات رسانی به مناطق مختلف ایران، از جمله مناطق کم برخوردار هستند؛ پروازهای ایمن و به موقع هدف شرکت‌های هواپیمایی است.

وی با بیان اینکه برقراری پرواز برای هر مسیری علاوه بر برنامه ریزی به ابعاد متعددی بستگی دارد که مهم ترین بعد تامین هواپیماست، افزود: علی رغم میل یک شرکت هواپیمایی فعال ملی، این شرکت به اندازه کافی هواپیما ندارد.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی با اشاره به پیگیری‌های استاندار و فرودگاه بیرجند برای افزایش پروازها، تصریح کرد: باتوجه به مشکلات و باتوجه به اینکه شرکت هواپیمایی نیاز به قطعات اساسی و تعمیر و ناوگان دارد، گاهی پروازها لغو می‌شود.

طهماسبی با بیان اینکه در مورد تعمیر قطعات هواپیما به علت تحریم‌ها با مشکل مواجهیم، تصریح کرد: محدودیت داشتن ناوگان از مشکلات مهم است و از طرفی برای کسب رضایت مردم، برخی از پروازها را در مسیرهای تهران ـ بیرجند و مشهد ـ بیرجندـ تهران با تلاشی که انجام شد برقرار کردیم، اما برای روز یکشنبه این پروازها به دلیل محدودیت ناوگان فعال نشد.

وی بیان کرد: افزایش مسیرهای پروازی به دلیل پروازهای درمانی و پروازهای اساتید به استان و رفت و آمد آن‌ها، یکی از نیازهای اساسی استان است که در پیگیری‌ها به دنبال آن هستیم تا بتوانیم براساس استقبال پرواز مهیا کنیم، اما گاهی با محدودیت مواجه می‌شویم.

 

اولویت ما افزایش مسیرهای پروازی است

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تعداد پروازها و مسیرهای پروازی در دستور کار ماست، افزود: به محض اینکه مشکلات برداشته شد در دستور کار ما افزایش تعداد پروازهاست چراکه ما نیز حقیقتا از این موضوع ناراحت بوده و به دنبال پیگیری هستیم.

طهماسبی با بیان اینکه اکنون این مشکلات در سراسر کشور گریبانگیر شرکت هواپیمایی است، تصریح کرد: در دستور کار ما افزایش پروازهاست و هر زمان مشکلات شرکت هواپیمایی برطرف شود، مسیرهای پروازی افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در مجموع در کشور با محدودیت ناوگان و محدودیت قطعات به دلیل فرسودگی ناوگان هواپیمایی مواجه هستیم، تصریح کرد: در حال حاضر ۳۰ پرواز رفت و برگشت فعال وجود دارد که ۲۶ پرواز مربوط به فرودگاه بیرجند و چهار پرواز مربوط به فرودگاه طبس است و امیدواریم با پیگیری‌ها تا عید نوروز که زمان پیک سفر است بتوانیم به رهیافت مناسبی در پروازها براساس تقاضا برسیم.

انتهای پیام