// ۲۷ فروردين ۰۱ ، ۱۹:۲۱

استاندار خراسان جنوبی گفت: ۶۰ میلیاردتومان از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری برای زیرساخت‌های گردشگری خراسان جنوبی اختصاص یافت.
اختصاص ۶۰ میلیاردتومان برای زیرساخت‌های گردشگری خراسان جنوبی
به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ،جواد قناعت عصر شنبه در ستاد خدمات سفر خراسان‌جنوبی اظهار کرد: خوشبختانه خراسان‌جنوبی در نوروز امسال رتبه‌های بسیار خوبی به دست آورده است که از آن جمله می‌توان به رتبه یکم کشوری در کاهش فوتی ناشی از تصادفات برون شهری اشاره کرد.

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در بحث اقامت رتبه یازدهم کشور و در ماندگاری مسافر رتبه پنجم را به دست آورده‌ایم، گفت: در ماندگاری مسافران نیز امسال در وضعیت بسیار خوبی قرار گرفتیم که باید در این حوزه با همگرایی رتبه‌های بهتری کسب کنیم.

قناعت بیان‌کرد: یکی از ضعف‌های ما در بحث گردشگری، کمبود مجتمع‌های بین راهی است که این مشکل به واسطه کویری بودن استان و طولانی بودن راه‌های مواصلاتی آسیب‌های جدی برای مسافران در جاده‌ها به همراه دارد.

وی ادامه‌داد: در ایام نوروز در برخی از شهرهای خراسان‌جنوبی متأسفانه توجهی به المان‌های شهری و زیباسازی فضای شهر نشده بود در حالی که باید این پیش بینی‌ها را قبل از ایام خاص چون نوروز و روز طبیعت و … داشته باشیم.

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به حضور در بین مردم در روز طبیعت، گفت: در این روز مردم از نبود برخی از زیرساخت‌های ابتدایی چون سرویس‌های بهداشتی و نبود سطل زباله به اندازه کافی در برخی از تفرجگاه‌های استان گلایه داشتند.

قناعت گفت: افزایش ۶۰ درصدی ترددها در کل استان این نکته را نشان می‌دهد که خراسان‌جنوبی با برنامه‌ریزی و تبلیغات می‌تواند یکی از مقاصد گردشگری باشد.

وی با اشاره به اینکه از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور برای زیرساخت‌های گردشگری خراسان‌جنوبی ۶۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، اظهارکرد: امیدواریم با برنامه ریزی و همدلی بیشتر در تعطیلات تابستانی و نوروز سال‌های آتی وضعیت بهتری رقم بخورد.

مهدی جعفری، رئیس جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی نیز این جلسه با اشاره به اینکه در نوروز امسال از نظر توزیع کالاهای اساسی مشکلی وجود نداشته است، گفت: هزار تن مرغ منجمد، ۱۵۰ تن گوشت منجمد، دو هزار و ۲۰۰ تن برنج و ۵۴۰ تن روغن در ایام نوروز توزیع شده است.

وی افزود: همچنین ۸۰۰ تن میوه ویژه ایام نوروز وارد خراسان‌جنوبی شد که ۳۰۰ تن آن هنوز در استان باقی است.


کد خبرنگار 100