بهره برداری 700 پروژه مخابراتی در خراسان جنوبی

با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور حدود ۷۰۰ طرح و پروژه مخابراتی با اعتباری بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در استان خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، سیدصولت مرتضوی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از 700 طرح و پروژه مخابراتی خراسان جنوبی اظهار داشت: سال گذشته  137 درصد منابع عمومی پیش بینی شده مصوبات سفر به استان خراسان جنوبی تخصیص یافته است که این تخصیص 37 درصد بیش از میزان تعهدات دولت در سال 1400 است.

وی متذکر شد: این رقم، منهای اعتباراتی است که از محل کمک های دستگاه های اجرایی، وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، بهداشت و درمان به استان تزریق شده است.

به گفته معاون اجرایی رئیس جمهور؛ بخشی از تعهدات دولت در زمینه تأمین اتوبوس‌های شهر بیرجند بود که محقق شده است.

مرتضوی تصریح کرد: امروز و در این مراسم حدود 700 طرح و پروژه مخابراتی با اعتباری بیش از 2 هزار و 300 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی متذکر شد: با افتتاح این پروژه‌ها، بستر ارتباطی در مناطق مختلف فراهم شده تا شبکه مخابرات بتواند پاسخگوی نیاز مردم باشد. 

معاون اجرایی رئیس جمهور، اقدامات شرکت مخابرات را خوب و مطلوب ارزیابی کرد و از پیگیری‌های استاندار، معاونین استانداری و نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی و  تلاش مدیر مجموعه قدردانی کرد.

توسعه شبکه فیبر نوری خانگی (FTTH )، توسعه شبکه انتقال ، نصب ، راه اندازی و توسعه پورت پر سرعت، نصب ، راه اندازی و توسعه سوئیچ / کافو نوری ، توسعه شبکه فیبر نوری، تأمین تجهیزات کامل BTS تلفن همراه پرتابل و کامیونت برای مدیریت بحران و نیز نصب و راه اندازی و ارتقاء تکنولوژی سایت تلفن همراه از جمله پروژه‌هایی است که در این مراسم افتتاح شد.

ایجاد زیرساخت اینترنت پرسرعت خانگی بر بستر فیبر نوری در شهرهای بیرجند، قاین و فردوس، بسترسازی سرویس VDSL در 7 شهر استان، افزایش 5 برابری ظرفیت دیتای استان که با وجود افزایش 9 برابری مصرف استان هم اکنون 50 درصد ظرفیت دیتای استان خالی می باشد، اجرای فیبرنوری در سطح استان در راستای خدمت رسانی به روستاهای محروم، پایداری شبکه و افزایش ظرفیت ارتباطات استان از جمله مزایای اجرای این پروژه‌ها است.


کد خبرنگار 100