// ۱۸ ارديبهشت ۰۱ ، ۱۴:۲۲

در مراسمی ۶۰ معلم نمونه خراسان جنوبی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مسئولان تجلیل شدند.


به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، سیدعلیرضا موسوی‌نژاد پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از معلمان نمونه استان اظهار داشت: آموزش دغدغه اصلی همه ما است اما باید در دوران پسا کرونا تلاش شود که چگونه از نیروی انسانی ویژه و خاص استفاده کنیم تا یادگیری و حضور در مدرسه برای دانش‌آموزان امیدبخش شود که این موضوع نیاز به توان مضاعف و برنامه‌ریزی دارد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: خدمت صادقانه در مسیر تعالی احکام اسلام از اهداف اصلی آموزش و پرورش است و در جهت تحقق این هدف باید تلاش کرد.

موسوی‌نژاد بیان کرد : قرار است در این مراسم که همزمان با آخرین روز هفته معلم است از 60 معلم نمونه خراسان جنوبی تجلیل شود که از این تعداد 54 معلم برتر شهرستانی و شش معلم استانی هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی نیز در این مراسم با بیان اینکه معلمان بخشی از ساعت تدریس خود را به موضوع جهاد تبیین اختصاص دهند خاطرنشان کرد: رهبری از جهاد تبیین به عنوان یک فریضه قطعی و فوری یاد کردند پس نیاز است تک تک معلمان، از بخشی از فرصت تدریس خود در راستای جهاد تبیین استفاده کنند.

وی با اشاره به دستاوردهای نظام بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: دشمن تلاش دارد در راستای یاس و ناامیدی مردم، این توفیقات را وارونه نشان دهد، پس موضوعات حاشیه‌ای را با بزرگنمایی منتشر می‌کنند.

به گفته وی انتظار می‌رود حوزه فرهنگی از فرصت جهاد تبیین برای برملا کردن نقشه‌های دشمنان استفاده کند تا دستاوردهای نظام و انقلاب بیشتر برای جوانان معرفی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: دشمنان از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی، درصدد براندازی نظام جمهوری اسلامی هستند و وقتی در جنگ هشت ساله، جنگ فرهنگی و جنگ هوشمند به اهداف خود نرسیدند، جنگ ترکیبی را طرح‌ریزی کردند که بیش از 12 مؤلفه دارد.

وی با بیان اینکه برخی مشکلات اقتصادی اکنون دامن‌گیر کشور شده اظهار داشت: بخشی از این مشکلات به شرایط و نحوه مدیریت‌ها و بخشی به تحریم‌‍‌ها برمی‌گردد اما توفیقات نظام باید پیوسته برای‌ نسل‌ جوان و نوجوان بیان شود تا دشمن به اهداف شوم خود نرسد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی به ارزش علم از دیدگاه قرآن، روایات، احادیث و آموزه‌های دینی اشاره کرد و افزود: اولین سوره و آیه‌ای که بر پیامبر نازل شد، با دعوت به علم همراه بود که این موضوع، نشان دهنده اهمیت تعلیم و تربیت در علوم دینی و اسلامی است.

طالبی ادامه داد: دومین موضوع در اهمیت تعلیم و تربیت و علم آموزی این است که هدایت بشر که از اهداف بعثت انبیا است از طریق اقناع سازی و تبیین آموزه‌های دینی صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه در آموزه‌های دینی، علم ملاک برتری انسان‌ها لحاظ شده، گفت: براساس روایات و احادیث، علم سرچشمه ایمان و تقوا است و علمی که نشأت گرفته از موازین و قوانین اسلام باشد پیش نیاز هدایت بشر و تقوای الهی خواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه براساس آموزه‌های دینی و روایات، علم از لوازم مدیریت و رهبری است، اظهار داشت: از صدر اسلام تاکنون در هر جامعه، کشور یا تمدنی که رهبر از علم و دانش بالاتری برخوردار باشد، آن جامعه به سمت کمالات معنوی پیشرفت خواهد کرد.

 در این مراسم که به مناسبت گرامیداشت هفته معلم برگزار شد، 60 معلم نمونه استان 54 معلم برتر شهرستانی و شش معلم استانی تجلیل شدند.