مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر شرکت بومی در مرحله خرید هواپیماست و در مراحل پایانی کار قرار دارد تا به‌زودی شاهد افزایش پروازهای استان باشیم.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، خلیل طهماسبی، مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افزایش پروازهای خراسان جنوبی با استفاده از ظرفیت شرکت‌ هواپیمایی بومی در دست اقدام و پیگیری است.

وی با اشاره به فاصله زیاد خراسان جنوبی با مراکز سایر استان‌ها، افزایش تعداد پروازهای استان را ضروری دانست و بیان کرد: استاندار هم به جد پیگیر است که افزایش پروازها از طریق شرکت بومی استان دنبال شود و در این خصوص سرمایه‌گذار بومی پای کار آمده است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی از تکمیل عملیات اجرایی ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند نیز خبر داد و گفت: این طرح با اعتبار بیش از ۵۰ میلیارد تومان آماده افتتاح است که در سفر مسوولان کشوری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: همچنین محوطه‌سازی فرودگاه بیرجند با اعتبار بیش از ۴۱ میلیارد تومان در مرحله برگزاری مناقصه است و بهسازی سالن قدیم ترمینال بیرجند هم در مرحله تهیه اسناد مناقصه قرار دارد که در سال جاری هر دو مناقصه برگزار خواهد شد.