ساماندهی فعالان حوزه موسیقی در دستور کار قرار گیرد

مدیرکل ارشاد خراسان جنوبی بر ضرورت تهیه مستند موسیقی استان تاکید کرد و گفت: ساماندهی هنرمندان و فعالان حوزه موسیقی باید در دستور کار قرار گیرد.
ساماندهی فعالان حوزه موسیقی در دستور کار قرار گیرد
به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، علی فرخنده صبح امروز در نشست صمیمی با جمعی از هنرمندان استان، اظهار داشت: در مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنر و موسیقی فاخر مبتنی بر زیست بوم فرهنگی حمایت می‌کنیم.

علی فرخنده با بیان اینکه معتقدیم اگر سطح موسیقی تنزل پیدا کند، هنر محسوب نمی‌شود، افزود: هنر موسیقی دارای یک ریشه و مفهوم بوده و نواختن موسیقی مبتنی بر فطرت انسان شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه موسیقی در گذشته با زندگی مردم پیوند داشته است، عنوان کرد: موسیقی و مسئله هنر در زمینه شکل‌گیری انقلاب و بعد از آن وجود داشته و متن انقلاب و دفاع مقدس بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: مقوله هنر بسیار ارزشمند است و بر مخاطب تاثیرپذیری زیادی دارد.

فرخنده با بیان اینکه موسیقی سخیف و کم ارزش ضربه بزرگی به بدنه موسیقی زده است، گفت: در حوزه موسیقی خراسان جنوبی جفا شده و آن گونه که شان و موسیقی استان بوده دیده نشده است.

وی خواستار احیای پیشینه هنر فاخر خراسان جنوبی شد و گفت: این امر نیازمند برگزاری جشنواره‌هایی به ویژه به میزبانی این استان و معرفی مفاخر موسیقی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برضرورت تهیه مستند موسیقی استان تاکید کرد و افزود: ساماندهی هنرمندان و فعالان حوزه موسیقی باید در دستور کار قرار گیرد.

آموزش فیلم‌سازی در خراسان جنوبی رایگان شد

سیدعلی زمزم در این نشست، اظهار داشت: طرح آموزش رایگان فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران در مرحله اول برای 10 استان کشور پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی یکی از استان‌های مشمول در طرح آموزش رایگان فیلم‌سازی در این مرحله است، گفت: این آموزش‌ها در راستای تحقق عدالت فرهنگی و آموزشی به منظور کشف استعدادهای نوظهور و تقویت و گسترش جریان فیلم‌سازی در استان‌های مختلف کشور صورت می‌گیرد.
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: رویکرد عدالت فرهنگی مبتنی بر سیاست‌های کلان دولت سیزدهم به عنوان راهبرد اصلی فعالیت‌های سازمان سینمایی در این دوره است.

زمزم با بیان اینکه این طرح آموزش رایگان، منجر به معرفی استعدادهای تازه فیلم‌سازی می‌شود؛ گفت: آزمون جامع انجمن سینمای جوانان ایران روز جمعه 27 آبان‌ماه امسال‌ در سراسر کشور برگزار می‌شود و ثبت‌نام این آزمون تا روز پنجشنبه 26 آبان‌ماه ادامه دارد.