// ۱۵ ارديبهشت ۰۱ ، ۱۷:۱۸

 فرماندار درمیان گفت: مصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا در چارچوب قانون باشد تا از مشکلات احتمالی و برخی مسائل جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، مهدی فرجامی‌فرد روز پنجشنبه در همایش شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان درمیان اظهار داشت : اگر شوراها نقش خود را به عنوان حلقه ارتباطی بین مردم و مسوولان به خوبی ایفا کنند، روستاها و شهرهای ما دچار تحول خواهند شد و همچنین تسریع در اجرای برنامه‌های دولت را به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه نقش مثبت شوراها باعث موفقیت مدیریت شهری و روستایی می‌شود، اضافه کرد: اگر شوراها نقش خود را به خوبی ایفا کنند قطعا قدم مثبتی در توسعه عمران روستایی و شهری در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برداشته خواهد شد.

فرماندار درمیان با اشاره به اینکه شوراها اقدامات مسوولان را نقد کنند، اما از تخریب جلوگیری کنند، اضافه کرد: باید مسوولان ما حتما به صورت میدانی فعالیت داشته باشند و در این دولت مردمی و انقلابی پشت میزنشینی تعطیل شده است.

فرجامی‌فرد، شفافیت اقتصادی برای تنویر افکار عمومی، حراست از اموال دولتی، عدالت در توزیع امکانات، در دسترس بودن، توسعه فضای شهری و روستایی، پاکدستی و مردمی بودن را وظایف شوراها عنوان کرد و گفت: شوراها به خصوص شوراهای روستایی استفاده به جا و قانونی از مهر شورا داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه شوراها جای سیاسی کاری و محلی برای منافع شخصی نیست، اضافه کرد: شوراها حتما مصوبات خود را در سامانه مربوطه ثبت کنند چرا که از طریق وزارت کشور پیگیری و رصد می‌شود.

فرجامی‌فرد ادامه داد: شوراهای روستاها از هرگونه واگذاری و فروش زمین خودداری کنند چرا که متصدی واگذاری زمین در روستاها بنیاد مسکن است.

وی با اشاره به اینکه معین مدیریت بحران در حوادث روستایی دهیار و در حوادث شهری شهردار است، اضافه کرد: باید دهیاران و شهرداران قبل از حضور ماموران امدادی حوادث را به خوبی مدیریت کنند.

فرماندار درمیان با بیان اینکه کم‌آبی، کیفیت نامناسب راه‌های روستایی را مهمترین مشکل شهرستان است، اضافه کرد: تا پایان سال ۱۴۰۲ تمام روستاهای پرجمعیت خراسان جنوبی آبرسانی پایدار می‌شود و در سال جاری در این خصوص بیش از ۳۸ میلیارد تومان اعتبار به شهرستان اختصاص یافته است.

فرجامی‌فرد گفت: پیگیری اختصاص اعتبار برای دوبانده سازی جاده بیرجند - اسدیه توسط مجموعه استانداری به جد در حال انجام است، این جاده باید از محل اعتبارات ملی اجرای شود و اعتبارات شهرستانی محدود است.

وی افزود: احداث راه‌های روستایی براساس اولویت در شهرستان دنبال خواهد شد، برخی مسائل مطرح شده در این جلسه را با جدیت پیگیری خواهم کرد.


کد خبرنگار 100